Hakkımızda   Art Garage İstanbul; sanatsal malzemelerin kullanımı, sanat eserlerinin sergilenmesi, satışı, restorasyonu, sahne-dekor ve mimari projelerde kullanımı gibi konularda uzmanlaşmış olan, Resim Dünyası Limited Şirketi'nin de kurucusu olan Ercan Gür ve arkadaşları tarafından 2015 yılında İstanbul, Kadıköy'de kuruldu. 

   Öncelikli amacımız; yaptıkları "sanat eseri" olarak adlandırılmayı hak eden, amatör veya profesyonel, Türk veya yabancı, herkesin, ürettiklerini hiçbir maddi külfet altına girmeden sergileyebilmesi. Bunu, merkezi İstanbul Kadıköy'de, Bostancı Mahallesi, Bağdat Caddesi, No:503/A adresinde bulunan sanat galerimizde fiilen; ayrıca şu anda ziyaret etmekte olduğunuz artgarage.com.tr'de de dijital ortamda yapmaktayız. 

   Estetik, insanoğlunu diğer canlılardan ayıran en önemli olgudur. Bu çok kıymetli olgunun tatmini için ise; sanat eseri adı verilen; estetik duygusu, sanatsal meleke ve becerileri gelişmiş insanların elinden çıkan yapıtlar gereklidir. Bu sebeptendir ki, estetik değerleri zayıflamış, sanat olgusunun gelişemediği toplumlar geri kalmaya mahkumdur. İşletmemizin ve işletmemize ait olan artgarage.com.tr adlı sitenin kuruluş amacı bu ihtiyacı karşılamaktır; sanatçıya yapıtlarını sergileme imkanı sağlamak ve sanatsevere de bu yapıtlara çok makul bedeller ile sahip olmak imkanı vermek. Art Garage'ı sanat eseri sergileyen ve satışını da yapan diğer kıymetli işletmelerden farklı kılan; ziyaretçilerine aynı anda çok sayıda seçkin sanatçının eserlerini görmek ve işletmeye ait olan galeride de fiilen incelemek fırsatını veriyor olmasıdır. Bu şekilde siz ziyaretçilerimize çok makul bedeller karşılığında sanat eseri sahibi olmak imkanı verebileceğimizi, özellikle sanat eseri kullanmak sureti ile mekan çözümlemeleri konusunda da yardımcı olabileceğimizi düşünmekteyiz. 
   Unutmayalım ki; gerçek bir sanat eseri, insanoğlunun kısacık hayatında sağlayacağı görsel zenginliğin ve keyfin yanısıra, bulunduğu mekana değer katacak, sözkonusu mekanı bir prestij metası haline getirecektir. Konusunda uzman olan ekibimizle, mekan çözümlemeleri ve artistik dekorasyon konusunda siz ziyaretçilerimize yardımcı olmaktan keyif alacağız.
   Ayrıca, deneyimli sanat danışmanlarımız ile sanat eseri seçimi, ekspertizi, restorasyonu konularında da siz değerli ziyaretçilerimize hizmet vermekteyiz. 
   İşletmemizin kuruluş amaçları arasında, "sanat eseri sahibi olmak sadece  varlıklı insanlara mahsustur" anlayışını kırmak da bulunmakta. Web sitemizde "eserler" başlığını tıkladığınızda ne demek istediğimiz daha net anlaşılacaktır. Ayrıca, Art Garage'dan alacağınız bütün sanat eserleri en azından satın alındıkları günkü değerlerini muhafaza edecektir. Bu özellikleri ile sunduğumuz eserler iktisadi olarak da kıymetli birer yatırımdır. 

   En kıymetli sanat eseri, ona baktığınızda size en çok keyif verendir. Ne fiyat etiketi, ne taşıdığı imza, ne menşei daha mühim olamaz. Sizin için en kıymetli olanı seçebilmeniz, kendinize veya sevdiklerinize en kıymetli hediye olan sanat eserini verebilmeniz için sizi ilk fırsatta "Art Garage İstanbul"a bekliyoruz.


Sevgiyle, sağlıkla, sanatla kalın...
^