Şehriyar Cem

Şehriyar Cem
1979 yılında Tebriz, İran'da doğan sanatçı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunudur; öğrencilik döneminde ağırlıklı olarak metal kaynak ve taş oyma teknikleri kullanmıştır.
Sanatçı ayrıca, 2003-2005 yılları arasında New York'ta Sanat Öğrencileri Birliği bünyesinde çalışmalarını sürdürmüş; bu dönemde Bruce Dorfman,
Charles Hinman, Larry Poons, Richard Pantell ve Michael Burban gibi sanatçılarla desen, resim, karışık teknikler ve baskı teknikleri üzerine çalışmıştır.
Sanat çalışmalarını 2005 yılından bu yana İstanbul'da bulunan kişisel atölyesinde sürdüren sanatçı, Ankara, İstanbul ve New York'ta kişisel ve karma sergiler açmıştır. Eserleri, Yeditepe Üniversitesi Sanat Koleksiyonu'nda ve çok sayıda özel koleksiyonda yer almıştır.
Sanatçının son dönem resim çalışmaları arasında akrilik ve yağlıboya ile yapılmış abstrakt, ekspresyonist eserler göze çarpmaktadır. Son dönem heykellerinde ağırlıkla metal kullanmakla birlikte, tahta, bez çeşitleri ve benzeri materyaller de görülmektedir.

Sanatçıya Ait Eserler
^